system punktacji: 8-6-4-3-2-1
wyłanianie MŚ kierowców:
6 najlepszych wyników
wyłanianie MŚ konstruktorów:
5 najlepszych wyników. Pojazdystartujšce w Indianapolis 500 nie były klasyfikowane
Podsumowanie sezonu
Ten sezon to dominacja Jacka Brabhama w Coperze Climax T53. Zwyciężył on w 5 z 10 rozegranych wyścigów. Zapewnił on sobie tym samym 2 tytuł mistrzowski w klasyfikacji indywidualnej i zespołowej. Inauguracyjny wyścig sezonu wygrał Bruce McLaren, sensacyjny zwycięzca z USA w roku ubiegłym. On też zdobył tytuł wice mistrzowski. rok 60 był zmierzchem dla przednio silnikowych bolidów. Cooper, Maserratti, Lotus i BRM w odróżnieniu od Ferrari zdecydowały się na zastosowanie konstrukcji które znamy no dziś - centralna pozycja kierowcy oraz silnik umieszczony z tyłu. W tym roku wprowadzono nagrodę za najszybsze okrążenie, oraz punktowanie 1 szóstki w wyścigu. Wycofano GP Indianapolis z kalendarza mistrzostw. Tego roku niestety nie obyło się bez ofiar. Podczas weekendu GP Belgii na torze Spa zginęło dwóch kierowców(Alan Stacey i Chris Barlow). Dwóch innych zostało rannych (Moss i Taylor).